Pierwsze w Polsce Targi Zero Waste

Zero Waste w dosłownym tłumaczeniu oznacza „zero odpadów”. W myśl tej idei powinniśmy starać się minimalizować ilość wytwarzanych śmieci, aby nie zanieczyszczać środowiska. Sprowadza się to do kilku podstawowych zasad: odmawiaj, ograniczaj, używaj ponownie, segreguj i przetwarzaj. Czasami wystarczą do tego bardzo proste kroki – zamiana plastikowych jednorazówek na torby wielorazowe, przekonanie się do wody z kranu zamiast plastikowych butelek oraz pilnowanie się, aby nie wyrzucać jedzenia do kosza.

Styl życia „zero waste” to inspirująca idea, która ma coraz więcej fanów również w Polsce. W polskiej społeczności „zerowasterów” dużo się dzieje. Jednym z najciekawszych wydarzeń w najbliższym czasie będą Targi Zero Waste, których ekomama.pl jest dumnym patronem.

Targi Zero Waste sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia to wyjątkowe wydarzenie promujące bezodpadowe idee, które odbędzie się 25 listopada 2017 r. w Warszawie.

Podczas Targów odbywać się będą wykłady, panele dyskusyjne, punkty informacyjne i warsztaty rodzinne na temat bezodpadowego, oszczędnego i ekologicznego stylu życia. Prezentowane będą także stoiska z przedmiotami pozwalającymi wdrażać w życie ideę zero waste, jak np. torby i opakowania wielorazowe, domowe kompostowniki, akcesoria dla rodziców małych dzieci i inne alternatywy dla jednorazowych przedmiotów codziennego użytku. Targi to również okazja do wymiany odpadów na gadżety ekologiczne oraz wzięcia udziału w konkursach i loterii Zero Waste. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent M.St. Warszawy.

Szczegóły:

www.targi-zerowaste.pl

https://www.facebook.com/events/1858895964433543/